Skip to content

Kraujas šlapime moterims: galimi požymiai ir tyrimai

Kraujas šlapime moterims: galimi požymiai ir tyrimai

Kraujas šlapime, mediciniškai vadinamas hematurija, yra simptomas, kuris gali reikšti įvairias sveikatos problemas. Moterys, pastebėjusios kraują šlapime, gali jausti didelį susirūpinimą, todėl svarbu žinoti galimus požymius, priežastis ir diagnozavimo metodus.

Galimi požymiai

1. Matomas kraujas šlapime

Akivaizdus hematurija: Tai situacija, kai kraujas yra matomas plika akimi. Tai gali pasireikšti raudonai, rožinei arba rusvai šlapimo spalvai.

2. Mikroskopinė hematurija

Neatidžiai pastebimi požymiai: Tai yra kraujo buvimas šlapime, kuris matomas tik mikroskopu. Šis atvejis dažnai nustatomas per įprastas šlapimo analizės procedūras, ir moteris gali net nejausti jokių kitų simptomų.

3. Susiję simptomai

Dažnas šlapinimasis: Moterims, turinčioms kraujo šlapime, gali pasireikšti ir dažnesnis šlapinimasis arba skausmas šlapinantis.

Pūslės skausmas: Jie gali jausti skausmą ar diskomfortą apatinėje pilvo dalyje, kuris signalizuoja galimus šlapimo takų ar pūslės pažeidimus.

Kiti simptomai: Gali pasireikšti ir karščiavimas, nuovargis, apetito praradimas, arba svorio mažėjimas, kurie gali rodyti rimtesnes problemas.

Galimos priežastys

1. Šlapimo takų infekcijos

Infekcijos dažniausiai sukelia uždegimą šlapimo takuose, o tai gali sukelti kraujavimą. Besivystančios infekcijos dažnai lydimos skausmo, deginimo pojūčio ir šlapimo kvapo pasikeitimo.

2. Inkstų akmenys

Kiaušidžių akmenys gali sukelti ekstremalų skausmą ir raudoną šlapimą. Šie akmenys gali pažeisti šlapimo takus, sukeldami kraujavimą.

3. Nefritas

Inkstų uždegimas, žinomas kaip nefritas, gali turėti įtakos kraujo buvimui šlapime. Šią būklę gali sukelti infekcija arba autoimuniniai sutrikimai.

4. Navikai

Kraujas šlapime gali būti naviko, esamo inkstuose, šlapimo pūslėje arba kitoje šlapimo takų dalyje, požymis.

5. Traumos arba sužalojimai

Jei moteris patyrė traumas apatinėje pilvo dalyje, tai gali pažeisti inkstus arba šlapimo takus ir sukelti hematuriją.

Tyrimai

1. Fizinis tyrimas

Gydytojas atlieka išsamų fizinį tyrimą, nustatinėdamas paciento istoriją ir galimus simptomus, kad galėtų geriau suprasti, kas gali sukelti hematuriją.

2. Šlapimo analizė

Bendra šlapimo analizė yra pagrindinis tyrimas, leidžiantis nustatyti, ar šlapime yra raudonųjų kraujo kūnelių. Gydytojai taip pat ieško infekcijos požymių, baltymų ar kitų anomalių medžiagų.

3. Šlapimo kultūra

Šis tyrimas padeda nustatyti, ar šlapimo takuose yra bakterijų, patvirtinant ar ne infekciją.

4. Vaizdo tyrimai

Gydytojas gali rekomenduoti ultragarsą, kompiuterinę tomografiją (KT) ar magnetinio rezonanso tomografiją (MRT), kad įvertintų inkstus, šlapimo pūslę ir kitus organus.

5. Cistoskopija

Esant įtarimams dėl šlapimo pūslės navikų ar kitų vidinių pažeidimų, gydytojas gali atlikti cistoskopiją, kurios metu naudojamas specialus instrumentas, leidžiantis apžiūrėti šlapimo pūslę iš vidaus.

Baigimas

Nors kraujas šlapime gali sukelti paniką, svarbu atkreipti dėmesį į simptomus, apie tai, kokie galimi tyrimai yra reikalingi, ir pasitarti su gydytoju. Laiku atliekami tyrimai gali padėti nustatyti priežastį ir suteikti tinkamą gydymą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *