Skip to content

Virusas vemimas

Virusas vemimas yra nemalonus ir dažnai kentėtas simptomas, kuris gali pasireikšti dėl įvairių virusinių infekcijų. Šis straipsnis aptars viruso sukelto vėmimo priežastis, simptomus, diagnozę ir gydymą, taip pat pateiks patarimų, kaip sumažinti šio simptomo poveikį.

Kas yra virusas vemimas?

Virusas vemimas yra simptomų kompleksas, kurį sukelia virusinės infekcijos. Vėmimas gali būti kartu su kitais simptomais, tokiais kaip viduriavimas, karščiavimas ir pilvo skausmas. Labai dažnai šį simptomą sukelia norovirusai, rotavirusai ar adenovirusai.

Virusų rūšys, kurios sukelia vėmimą

Norovirusas – tai vienas iš dažniausių virusų, sukeliančių ūmines virškinimo trakto infekcijas. Jis dažnai plinta per užkrėstas maistas arba vandens, pasekmės gali būti itin nemalonios, kai vėmimas ir viduriavimas tęsiasi kelias dienas.

Rotavirusas – dažniausiai pažeidžia mažus vaikus, tačiau gali pasireikšti ir suaugusiems. Jis sukelia rimtą dehidrataciją, todėl svarbu stebėti simptomus ir imtis veiksmų.

Adenovirusas – šis virusas gali sukelti įvairius infekcijas, įskaitant virškinimo trakto, kvėpavimo takų ir akių uždegimą. Adenoviruso sukeltas vėmimas gali trukti kelioms dienoms.

Virusinio vėmimo simptomai

Pagrindiniai virusinio vėmimo simptomai gali būti skirtingi priklausomai nuo viruso rūšies, tačiau dažniausiai pasitaiko:

Vėmimas

Vėmimas, kuris gali pasireikšti staiga, yra pagrindinis virusinio pobūdžio infekcijų simptomas. Jis gali būti epizodinis arba nuolatinis ir dažnai sukelia diskomfortą.

Viduriavimas

Viduriavimas dažnai lydi vėmimą, ypač esant rotaviruso infekcijai. Viduriavimas gali sukelti dehidrataciją, todėl svarbu atkreipti dėmesį į skysčių vartojimą.

Karščiavimas ir pilvo skausmas

Daugelis žmonių patiria karščiavimą, kuris gali siekti 38 °C arba aukščiau. Pilvo skausmas kartais būna intensyvus, ypač po vėmimo.

Diagnostika

Norint nustatyti virusinio vėmimo priežastį, gydytojas gali atlikti keletą diagnostinių tyrimų.

Fizikinis ištyrimas

Gydytojas atliks fizikinį ištyrimą, kad nustatytų bendrą paciento būklę. Jis patikrins, ar nėra dehidratacijos požymių, tokių kaip užsigeremos oda ar greitas pulsas.

Laboratoriniai tyrimai

Jei simptomai yra sunkūs, gali būti rekomenduojami laboratoriniai tyrimai, tokie kaip kraujo tyrimai arba išmatų tyrimai, kad būtų galima identifikuoti uždegimą sukeliantį virusą.

Gydymas

Virusinis vėmimas paprastai gydomas simptominiškai, kadangi antibiotikai virusinėms infekcijoms niekuo nepadeda.

Skysčių vartojimas

Dehidratacija yra viena iš rimčiausių virusinio vėmimo pasekmių. Todėl būtina vartoti daug skysčių, kad būtų galima papildyti organizmo prarastus skysčius. Rekomenduojama gerti vandens, elektrolitų tirpalų ar sultinių.

Mitybos rekomendacijos

Dėl vėmimo ir viduriavimo gali būti sunku valgyti, tačiau verta bandyti vartoti lengvai virškinamą maistą, pavyzdžiui, bananus, ryžius, obuolius ir sausainius. Svarbu vengti riebios, aštrios ir sunkaus maisto.

Vaistai

Jei vėmimas yra stiprus, gydytojas gali rekomenduoti vaistus, tokius kaip antiemetikai, kurie padeda sumažinti vėmimo refleksą. Taip pat gali būti skiriami vaistai nuo viduriavimo, tačiau prieš juos vartojant, būtina pasitarti su gydytoju.

Prevencija

Kadangi virusai lengvai plinta, ypač uždarose erdvėse, svarbu imtis prevencinių priemonių, kad sumažintumėte užsikrėtimo riziką.

Rankų higiena

Dažnas rankų plovimas muilu ir vandeniu yra vienas efektyviausių būdų išvengti virusinės infekcijos.

Maisto sauga

Reikia atidžiai laikytis maisto saugos gairių, kad būtų išvengta užkrėsto maisto vartojimo. Visada gerai išvirkite maistą ir venkite nepatikrinto šaltinio vandens.

Izoliacija

Užsikrėtę asmenys turėtų būti izoliuoti, kad būtų išvengta viruso plitimo.

Virusas vemimas yra rimtas simptomas, kuris reikalauja dėmesio ir tinkamo gydymo. Jei pažeidžiate simptomus ir laikotės rekomendacijų, daugumai žmonių pavyksta pasveikti per kelias dienas, nepatiriant rimtų komplikacijų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *